تبلیغات
یاالله

یاالله
ما همان نسل جــوانیم که ثابت کردیم
http://rasekhoon.net/_files/images/postalcard/1c90a4ab-c95f-4a01-8546-a1c3e994e14e.jpg
فاطمة (ع) تشبه رسول‏اللَّه (ص) فى قیامها و قعودها

عن عائشة ام‏المؤمنین، قالت: ما رایت احدا اشبه سمتا و خدیا برسول‏اللَّه فى قیامها و قعودها من فاطمة بنت رسول‏اللَّه صلى اللَّه علیه و آله و سلم
قالت: و كانت اذا دخلت على النبى صلى اللَّه علیه و آله و سلم قام الیها فقبلها و اجلسها فى مجلسه، و كان النبى صلى اللَّه علیه و آله و سلم اذا دخل علیها قامت من مجلسها فقبلته و اجلسته فى مجلسها.
فلما مرض النبى صلى اللَّه علیه و آله و سلم، دخلت فاطمة فاكبت علیه فقبلته، ثم رفعت راسها فبكت ثم اكبت علیه، ثم رفعت راسها فضحكت فقلت: ان كنت لاظن ان هذه من اعقل نسائنا فاذا هى من النساء، فلما توفى النبى صلى اللَّه علیه و آله و سلم، قلت لها: ارایت حین اكببت علیه فرفعت راسك فضحكت، ما حملك ذلك؟!
قالت: انى اذا لبذرة اخبرنى انى اسرع اهله لحوقا به فذلك حین ضحكت.
فاطمه (س) در قیام و قعودش شبیه پیامبر (ص) است... از عایشه نقل شده است كه گفت: كسى را شبیه‏تر از فاطمه (س) به رسول خدا (ص) از نظر رفتار و روش فردى در قیام و قعود ندیدم.

هنگامى كه فاطمه (س) بر پیامبر (ص) وارد مى‏شد، پیامبر (ص) پیش پاى او قیام مى‏كرد و او را مى‏بوسید و در جاى خود مى‏نشاند و متقابلا هنگامى كه پیامبر (ص) بر فاطمه (س) وارد مى‏شد، فاطمه (س) پیش پاى پدر قیام كرده او را مى‏بوسید و در جاى خود مى‏نشاند.
چون پیامبر (ص) مریض شد، فاطمه (س) وارد شد و خودش را به روى پدر افكند و او را بوسید، بعد سرش را بلند كرد، و گریه كرد، دوباره خودش را به روى پدر افكند، بعد سرش را بلند كرد، و خندید.
گفتم: گمان مى‏كردم كه او (فاطمه (س
داناترین زنان ما است، در حالى كه او هم زنى از زنهاست.
چون پیامبر (ص) وفات یافت به او گفتم: هنگامى كه خودت را به روى رسول خدا (ص) افكندى، سپس سرت را بلند كردى و خندیدى چه شد؟ چرا خندیدى؟!
فاطمه (ع) فرمود:
من در آن هنگام مانند كسى بودم كه هستى‏اش را از دست داده است. پیامبر (ص) به من خبر داد نزدیكترین كس كه به او ملحق شود من هستم، در این هنگام خندیدم.


[ جمعه 9 فروردین 1392 ] [ 12:54 ق.ظ ] [ ن ح ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

ما همان نسل جــوانیم که ثابت کردیم
در ره عشــق جگر دار تر از صد مردیم
هر زمان بوی خمینـــــی به سر ما افتد
دور سید علی خامنـــــه ای می گردیم
نویسندگان
نظر سنجی
برای سلامتی و تعجیل در فرج صلوات...آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

طلـبـه پاســخــگو

حرم ها یا رسول الله
عاشورا